Kilkadziesiąt mieszkań już wykupionych. Upusty wciąż obowiązują

0
530
bonifikata

We własnym „M” mieszka się lepiej. Wiedzą to wszyscy, którzy zdecydowali się na wykup mieszkania. Wnioski wciąż składać można w Urzędzie Miasta w Porębie.

Warto, bo zgodnie z zeszłoroczną uchwałą radnych, na wykup mieszkań komunalnych (to budynki m.in. przy ulicach Chopina, Wojska Polskiego i Mickiewicza) dostać można nawet 50-procentową zniżkę.

Komu przysługuje? Mieszkanie wykupimy za połowę jego wartości w przypadku, gdy umowa najmu z danym najemcą trwa co najmniej 5 lat. Ci, którzy mieszkają dłużej, zyskają więcej. Konkretnie rzecz ujmując; zniżka wyniesie dodatkowy 1 proc. za każdy zakończony rok trwania najmu powyżej 5 lat, przy czym nie może być ona większa niż 25 proc. ceny lokalu.

Z kolei bonifikatę wynoszącą 20 proc. ceny lokalu otrzymamy w razie równoczesnego wykupu w budynku przez najemców wszystkich samodzielnych lokali będących własnością gminy.
– Bonifikata obejmuje również udział w nabywanym gruncie – zaznaczają urzędnicy z Poręby.

Władze miasta podsumowały dotychczasową sprzedaż mieszkań komunalnych. Wnioski o wykup z bonifikatą złożyło 29 osób. Z dziesięcioma już podpisano akty notarialne, osiem osób zrezygnowało, pozostałe sprawy są w toku.

Wnioski składać można w Referacie Nieruchomości i Mienia Komunalnego w Urzędzie Miasta w Porębie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię