Karnawał z czteroletnią dumą naszego miasta

0
186

Mają niezaprzeczalny talent, co udowadniają podczas miejskich imprez, spotkań i festiwali. Tworzony przez mieszkańców Poręby zespół Retro właśnie obchodzi czwartą rocznicę swojej działalności. Z tej okazji jego członkowie pokazali, co potrafią podczas miejskiej imprezy karnawałowej.

Jego nazwa pochodzi od włoskiego carnevale i oznacza… pożegnanie z mięsem. Ale zanim to nastąpi (karnawał kończy postna Środa Popielcowa) następuje czas zabaw, potańcówek i maskarad. Hucznie było także podczas imprezy karnawałowej 9 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury. Na parkiecie w sali widowiskowej MOK-u bawiono się w takt muzycznych dźwięków zaserwowanych przez zespół Retro. Jego członkowie – w większości utalentowane porębianki – obchodzi właśnie czterolecie swojego powstania.

Rozrywka, a także kabaretowe smaczki
„Zespół Retro dla mieszkańców Poręby” – bo pod takim hasłem świętowano – w formie benefisu zaprezentował nie tylko muzykę rozrywkową, ale także utwory kabaretowe, karaoke i skecze. Życzenia dalszych sukcesów dla zespołu przekazał Burmistrz Ryszard Spyra. Uczestnicy imprezy, wspaniale się bawili do późnych godzin wieczornych.
Przypomnijmy; zespół wokalny Retro działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie powstał w lipcu 2016 roku. Prowadzony jest przez Halinę Stępień i jest amatorskim zespołem wielopokoleniowym. Najmłodsza uczestniczka jest nastolatką, natomiast najstarsze występujące osoby to zacni seniorzy. Wszystkich łączy wielkie zamiłowanie do śpiewania.

Czar minionych czasów
Piosenki zespołu Retro utrzymane są w klimacie wspomnieniowym (stąd zresztą nazwa zespołu). To dawne przeboje, piosenki z „myszką”, wywołujące u odbiorcy „łezkę w oku”, a nawet rozbawienie. Utwory prezentują szlagiery, ale też piękne ballady, utwory kabaretowe czy muzykę taneczną. To, że naprawdę potrafią, członkowie zespołu udowadniają podczas miejskich imprez. Teraz trudno wyobrazić sobie bez nich na przykład Dożynki czy słynny Światowy Festiwal Prażonek. By być jeszcze lepsi, członkowie zespołu trenują w sali widowiskowej MOK-u dwa razy w tygodniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię