Instalacje w opłakanym stanie. Urząd Miasta zlecił pilny remont

0
374

Nadtopione przewody, przepalona izolacja. Gdyby nie szybka interwencja obecnych władz Poręby, w Szkole Podstawowej nr 2 mogłoby dojść nawet do pożaru. – Odłączyliśmy placówkę od prądu i zleciliśmy natychmiastowy remont – informuje Urząd Miasta Poręba.

To, co odkryto po otwarciu skrzynki z bezpiecznikami głównymi w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Porębie, wymagało szybkiej interwencji.

– Instalacja elektryczna w części przed licznikiem pomiarowym była w bardzo złym stanie technicznym – podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie. Do tego stopnia, że stan przewodów elektrycznych mógł zagrażać bezpieczeństwu z uwagi na porażenie prądem oraz możliwość wystąpienia pożaru. – Przewody elektryczne były nadtopione, izolacja była przepalona. Naprawa nie mogła czekać – podkreślają urzędnicy.

W podobnym stanie była instalacja w skrzynce rozdzielczej na pierwszym piętrze szkoły. Skutek był natychmiastowy. Zdecydowano o bezzwłocznym odłączeniu placówki od przyłącza elektrycznego. – Natychmiast przystąpiono do wymiany niesprawnej instalacji elektrycznej w szkole – podkreślają porębscy urzędnicy. Dodają, że był to ostatni dzwonek na takie prace naprawcze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię