Informacja Prasowa

0
99

Otwarcie posterunku policji w Porębie – 19 października 2017 roku

Reaktywacja posterunku w Porębie. Otworzy go sam minister Błaszczak

W budynku przy ul. Chopina trwają właśnie ostatnie szlify. Wszystko przed oficjalnym otwarciem. Posterunek policji w Porębie we czwartek osobiście otworzy minister spraw wewnętrznych i administracji – Mariusz Błaszczak.

Posterunek już wcześniej gościł w Porębie. Zamknięto go w kwietniu 2012 roku i od tej pory ze swoimi sprawami mieszkańcy musieli jeździć po pobliskiego Zawiercia. – Już nie będą – zapowiada emerytowany policjant i burmistrz Poręby Ryszard Spyra. To właśnie dzięki jego staraniom, w mieście reaktywowana zostanie jednostka policji.

Ostatnie szlify przez uruchomieniem
W jasnym budynku przy ul. Chopina 1, gdzie lada chwila zacznie działać posterunek, przez ostatnie tygodnie wiele się działo. Niewielki gmach przechodził gruntowny remont. Konieczne było m.in. odgrzybianie ścian, tynkowanie, skuwanie zawilgoconych podłóg. Wykonawca wymienił też spróchniałą stolarkę okienną, wyremontował łazienki, zamontował nową instalację elektryczną.Co ciekawe, za wiele prac budowlanych odpowiedzialni byli osadzeni z zakładu karnego w Ciągowicach. Aktualnie trwają ostatnie szlify przez czwartkowym otwarciem. Funkcjonariusze kończą urządzanie się w nowym miejscu.

Minister na otwarcie
Władze miasta na otwarcie posterunku policji zaprosili ministra spraw wewnętrznych i administracji – Mariusza Błaszczaka. Oficjalne otwarcie zaplanowano 19 października o godz.13. – Cieszymy się, że policja znów wraca do Poręby. Dzięki temu miasto i jego mieszkańcy będą czuli się bezpieczniej – mówi burmistrz Spyra.

Zapraszamy mieszkańców i media na oficjalne uruchomienie nowego posterunku policji.

Urząd Miasta w Porębie

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSzafing
Następny artykułPasowanie pierwszoklasistów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię