Stanowisko Burmistrza Miasta Poręba ws. firmy Rathdowney

0
1034
Herb Miasta Poręba

Informacja dla mieszkańców

Firma Rathdowney już od maja 2013 roku prowadzi tzw. punkt konsultacyjny, przeznaczony dla mieszkańców miasta Poręba. W tym punkcie usytuowanym w MOK Poręba (dzierżawa opłacana przez firmę Rathdowney) zainteresowani mieszkańcy mogą osobiście uzyskać informacje lub odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z działalnością Firmy Rathdowney. Działania te nie mają jednak charakteru konsultacji o charakterze rozstrzygającym (w rozumieniu prawa) o powszechnej opinii mieszkańców Poręby o planowej inwestycji i ewentualnej ich zgodzie na budowę kopalni. Działanie tego punktu konsultacyjnego ma charakter informacyjny. Gorąco zachęcam mieszkańców do bardzo licznego korzystania z wyżej wymienionego punktu i zgłoszenia swoich zastrzeżeń, co do planowanej budowy kopalni.

Burmistrz Miasta Poręba od początku sprawowania urzędu wyraża w sposób jednoznaczny swój sprzeciw wobec budowę kopalni cynku i ołowiu przez firmę Rathdowney. Stanowisko to zdecydowanie wyraża we wszystkich wystąpieniach publicznych, gdy poruszony jest temat tej inwestycji.

Urząd Miasta Poręba utrzymuje stały i ścisły kontakt ze stowarzyszeniem „Nie dla kopalni cynku i ołowiu” i w ramach tej współpracy sukcesywnie udostępnia pomieszczenie MOK po to, aby aktywiści tego stowarzyszenia mogli przedstawiać swoje argumenty przez co mieszkańcy Poręby mogą wyrobić sobie swoje własne obiektywne zadanie w tej tak ważnej dla nas wszystkich sprawie. Spotkanie dla mieszkańców zostanie zorganizowane przez Burmistrza w najbliższym czasie po dokonaniu uzgodnień ze stowarzyszeniem „Nie dla kopalni cynku i ołowiu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię