Inauguracja Porębskiego Uniwersytetu Dziecięcego

0
120

21 października w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta inauguracja Porębskiego Uniwersytetu Dziecięcego w roku akademickim 2017/2018.
W uroczystej inauguracji uczestniczyła dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka, burmistrz miasta Poręba Ryszard Spyra, koordynatorki Uniwersytetu Międzypokoleniowego Katarzyna Furgalska i Karolina Wieczorek, dyrektor MOK w Porębie Karolina Ostrowska, kierownik SP ZOZ w Porębie Lidia – Rok-Kasztalska i radna Rady Miasta Ewelina Janeczek.

Zgodnie z tradycją uniwersytecką, złożono uroczyste ślubowanie,  a wszyscy młodzi studenci otrzymali indeksy.Pierwszy wykład zaprezentowany przez eksperymentatorów z Fabryki Wiedzy nosił tytuł „Gęstość, lepkość, napięcie powierzchniowe – o płynach i nie tylko”. Studentom bardzo przypadła do gustu tematyka zajęć – z chęcią aktywnie włączali się do przygotowania eksperymentów.Porębski Uniwersytet Dziecięcy, już po raz trzeci, daje dzieciom szansę na poznanie fascynującego świata nauki pod okiem ekspertów.
Comiesięczne wykłady oraz ciekawe eventy rodzinne, konkursy i wycieczki odbywają się w soboty w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie. Głównym celem inicjatywy jest pomoc w rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego dzieci w wieku 6-12 lat i zainspirowanie małych studentów do własnych poszukiwań i pokazanie im różnorodności świata nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię