Hotelowiec zmienia swoje oblicze. Będzie jak nowy

0
117

Dach już jest, teraz przyszła kolej na elewacje. Ekipa budowlana dwoi się i troi, by budynek przy ul. Chopina 3, wreszcie wyglądał estetycznie.

Choć prace przy tzw. hotelowcu rozpoczęły się niedawno, ich postęp widać gołym okiem. Dach, który przez kilka tygodni naprawiała firma budowlana, jest już gotowy. Wymienione zostało stare poszycie oraz przewody kominowe. Teraz remont budynku wchodzi w drugą fazę.

Estetycznie i na szaroCo znalazło się w harmonogramie prac na najbliższy czas? Przy budynku zaparkowała ciężarówka ze zwyżką, a na jednej z głównych ścian budynku zamontowano rusztowania. Oznacza to, że ekipa budowlana zajęła się już remontem elewacji. Jaki będzie tego efekt? Już można zobaczyć, ponieważ część elewacji zyskała nowy kolor. Stopniowo znika żółtawa, zniszczona elewacja. W jej miejsce pojawia się świeża, w estetycznym szarym odcieniu.

Będą nowe oknaAle to nie koniec. W planach jest także wymiana stolarki okiennej na pierwszym poziomie – dzięki czemu budynek zyska na wyglądzie, a mieszkańcy na kosztach ogrzewania. Firma budowlana zajmie się też wejściami do budynku, wymieni tutaj zniszczoną glazurę przy schodach. Będą też malowane balustrady.

Remont „hotelowca” był jednym z głównych zadań, jakie postawił sobie burmistrz miasta – Ryszard Spyra. – Obiecałem, że mieszkańcom będzie się żyło wygodniej i teraz te obietnicę spełniam – zaznacza burmistrz Spyra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię