Gigantyczne bańki i cheerleaderki. To był piknik, jakich mało

0
576
To był piknik, jakich mało

Gigantyczne bańki i cheerleaderki. To był piknik, jakich mało

Na co dzień są niedoceniani, a przecież rodzic zastępczy to jedna z najważniejszych ról w ich życiu. Uroczyste „dziękuję” usłyszeli podczas wielkiego pikniku z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Były gigantyczne bańki, występy młodych cheerleaderek i lokalne smakołyki.

To było ich święto! 9 czerwca przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Porębie odbył się piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Atrakcje dla młodszych i starszych zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu oraz dwie porębskie instytucje: MOK i MOPS.

Maluchy zachwycone. Mogły przetestować strażacki sprzęt
Gości, w tym tych najważniejszych – rodziny zastępcze z całego powiatu zawierciańskiego – powitał burmistrz Poręby Ryszard Spyra oraz Maria Milejska, członek Zarządu Starostwa Powiatowego. Nie zabrakło również przedstawicieli porębskiego urzędu miasta, władz powiatu, instytucji kultury, reprezentacji ze szkół, a także strażaków. Ci ostatni swoją obecnością umilali czas przede wszystkim najmłodszym uczestnikom pikniku. Maluchy z bliska mogły przyjrzeć się strażackim wozom, przymierzyć strażacki hełm, a nawet chwycić węża i… podlać nieco wyschniętą od ostatnich upałów trawę.

Najmłodszym talentu nie brakuje
Atrakcji było zresztą o wiele więcej. Na scenie, ustawionej specjalnie na okoliczność pikniku, wystąpiły już dobrze wszystkim znane porębskie „Niwczanki”, „Sweet Voices”, zespół „Retro” oraz MGM i „Złota Jesień Bis”. Scena należała także do najmłodszych. „Muzo skrzaty” w jednakowych tiulowych spódniczkach zebrały gromkie brawa i słowa uznania. Jak wiele potrafią, pokazały równnież porębskie przedszkolaki, utalentowani uczniowie z naszych szkół podstawowych oraz wychowankowie Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej i Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Zawierciu.

Pompony poszły w ruch!
Były też dmuchane zamki do zabawy, pokaz bańkowej iluzji w wykonaniu Katarzyny Szczech, warsztaty artystyczne – w tym zdobienie parasoli oraz występy taneczne. Brawa zebrały przede wszystkim cheerleaderki w pięknych strojach z żółto-zielonymi pomponami.
A jeśli któryś z uczestników wydarzenia zgłodniał – jak to na piknik przystało – mógł skosztować lokalnych smakołyków, których na piknikowych stoiskach nie brakowało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię