Flagowy Dzień Sportu na Orliku

0
328
Flagowy Dzień Sportu na Orliku

9 września pod patronatem Burmistrza Miasta Ryszarda Spyry odbył się Flagowy Dzień Sportu na Orliku.

Punktualnie o godz. 11.00 w całej Polsce odbyła się rozgrzewka dla dzieci i młodzieży. W Porębie rozgrzewkę poprowadził absolwent AWF Katowice, trener personalny Krzysztof Bijak.
Dużym powodzeniem cieszył się pokaz udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz konkursy sprawnościowe przeprowadzone przez strażaków z OSP Poręba, OSP Niwki i OSP Poręba II.
Przez wiele godzin na terenie kompleksu sportowego Orlik odbywały się liczne konkurencje sportowe, gry, zabawy i konkursy prowadzone przez lokalnego animatora sportowego Roberta Bijaka, Juliana Włodarczyka i wolontariuszy.
Imprezę uświetniła gwiazda sportu z Fundacji Orły Sportu, były reprezentant Polski grający na pozycji atakującego Grzegorz Szymański, który przekazał burmistrzowi koszulkę klubową oraz rozdawał autografy.
Sporo emocji dostarczyło strzelanie rzutów karnych, w których zwyciężyli: grupa młodsza – Filip Kręgiel, a w grupie starszej – Patryk Kuczera.
W meczach piłki nożnej Liceum Ogólnokształcące wygrało z Technikum Zespołu Szkół 9:3, a drużyna „Orły Orlika” pokonała w rzutach karnych drużynę rodziców 5:3. W meczu piłki siatkowej drużyna Orlik 2018 I pokonała drużynę Orlik 2018 II 3:0.
Wiele braw zebrała grupa taneczna „Dance Revolution” za żywiołowy pokaz tańca.
Na zakończenie burmistrz Ryszard Spyra podziękował za liczny udział w Dniu Sportu na Orliku, w którym uczestniczyły dzieci, młodzież i rodzice oraz wręczył uczestnikom nagrody rzeczowe i puchary, a lokalnym sponsorom pamiątkowe dyplomy. Głównym sponsorem imprezy był PGE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię