Dzień Sportu na porębskim Orliku

0
158
Dzień Sportu na porębskim Orliku

Sportowe zmagania, nauka udzielania pierwszej pomocy oraz policyjne prelekcje. Tak wyglądał tegoroczny Dzień Sportu w naszym mieście.

17 czerwca, pod patronatem Burmistrza Miasta Ryszarda Spyry, odbył się Dzień Sportu na Orliku. I choć podstawą przedsięwzięcia były oczywiście sportowe zmagania, imprezę rozpoczęto od pokazu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Pod okiem naszych strażaków – z OSP Niwki i OSP Poręba – młodzież próbowała swoich sił na specjalnych manekinach do nauki. Prelekcję o bezpiecznych wakacjach przeprowadzili również funkcjonariusze policji.

Rzuty karne przyniosły najwięcej emocji
Jak przystało na Dzień Sportu, nie zabrakło licznych konkurencji sportowych. Były także konkursy prowadzone przez lokalnego animatora sportowego Roberta Bijaka i wolontariuszy. Najwięcej emocji przyniosło jednak strzelanie rzutów karnych oraz mecze piłki nożnej. Nasze liceum ogólnokształcące na murawie zmierzyło się z technikum, zaś drużyny rodziców starły się z „Orłami Orlika”. Odbył się też mecz piłki siatkowej. Drużyna Orlik 2018 zmierzyła się drużyną Jurajscy Rycerze. A i to nie koniec. Jak dobrą mają kondycję fizyczną pokazali również członkowie grupy tanecznej „Dance Revolution”.

Sponsorzy na medal
Na zakończenie burmistrz Ryszard Spyra podziękował za liczne uczestnictwo w Dniu Sportu na Orliku. Wręczył pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe a dla darczyńców okolicznościowe dyplomy.
Sponsorem generalnym tegorocznego Dnia Sportu była Hurtownia odzieży roboczej Artykuły BHP. P. H. Robot. Napoje ufundowane zostały przez Piekarnię Łukasik. Pozostali sponsorzy to: Zhu-P Marpol, SEZ Polska. Sp. z o.o., Pub & Restauracja pod Wieżą, Agnieszka i Łukasz Zawalscy. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię