Działka na Stoku. Miasto sprzedaje atrakcyjny teren

0
288

Blisko natury, choć zaledwie 900 metrów od centrum Poręby. 19 działek budowlanych przy ul. Partyzantów czeka na swoich nabywców.

O planach inwestycyjnych przy ul. Partyzantów mówiło się w naszym mieście od długiego czasu. Wreszcie, udało się. Teren został odrolniony i geodezyjnie podzielony. To, co jest jeszcze polem, niedługo zamieni się w atrakcyjne miejsce do mieszkania.

Kilkudziesięcio hektarowy teren został podzielony z myślą o różnym nabywcy. 17 działek (po 1000 mkw. każda) przeznaczono pod zabudowę indywidualną. Działka o wielkości nieco ponad 8 700 mkw. przewidziana jest dla tzw. średniego dewelopera. Największa – licząca ponad 20 000 mkw. – trafić ma w ręce dużego dewelopera. Działki są już częściowo uzbrojone. Co więcej, spółka wodociągowa planuje zbudować tu hydrofor, zapewniający brak skoków ciśnienia wody, na które skarżyli się okoliczni mieszkańcy.

– Teren przy ul. partyzantów jest niezwykle atrakcyjny. Przyszli mieszkańcy będą mieli blisko do centrum naszego miasta, a jednocześnie ciszę i spokój. Z pewnością żyło będzie im się tutaj dobrze – mówi Ryszard Spyra, burmistrz Poręby. Dodaje, że pieniądze ze sprzedaży działek przy ul. partyzantów posłużą całemu miastu. Przeznaczone zostaną na miejskie inwestycje.

Działka przy ulicy Partyzantów to nie jedyne tereny pod mieszkalnictwo, które wytypował Urząd Miasta w Porębie. Radni podjęli już decyzję o wyrażeniu zgody na sprzedaż pięciu działek przy ul. Niepodległości. Aktualnie trwa proces przygotowania przetargu na sprzedaż. Średnia cena z operatu szacunkowego to 30.000,00 zł.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię