Działaj Lokalnie – startuje nabór wniosków dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych .

0
175

Centrum Inicjatyw Lokalnych po raz siódmy ogłasza nabór wniosków dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Pula do rozdania wynosi 41 800 tysięcy złotych.

„Działaj Lokalnie” – to nazwa programu finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Na terenie powiatu zawierciańskiego i myszkowskiego realizuje go Centrum Inicjatyw Lokalnych. W ramach programu na wnioskodawców czeka 41 800 tys. złotych, a maksymalna kwota pojedynczego dofinansowania wynosi 6 tysięcy złotych.

Program adresowany jest do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu gmin Pilica, Poręba, Włodowice, Irządze, Ogrodzieniec, Koziegłowy i Poraj.

W ramach programu przewidywane jest przyznanie dotacji na projekty, dzięki którym możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego. Projekty powinny wynikać z konkretnych potrzeb danej społeczności, mieć jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji, oraz być zgodne z założeniami regulaminu konkursu podkreśla Paweł Abucki – prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach konkursu trwa od 19 kwietnia do 19 maja br. i będzie się odbywać drogą elektroniczną poprzez generator wniosków na stronie internetowej system.dzialajlokalnie.pl.

W każdej gminie objętej konkursem odbędzie się spotkanie informacyjne, podczas którego będzie można uzyskać więcej informacji na temat „Działaj Lokalnie”. Informacje o spotkaniach będą sukcesywnie zamieszczane na stronach internetowych poszczególnych gmin i stronie http://cil.org.pl/

Dodatkowe informacje można uzyskać w Centrum Inicjatyw Lokalnych, przy ulicy Polskiej 14b w Zawierciu, pod numerem telefonu 32 67020 14, adresem e-mail lachor@cil.org.pl w godz od 7:00 do 15:00 oraz na stronie internetowej www.dzialajlokalnie.pl. i http://cil.org.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię