Dobra informacja z okazji Dnia Dziecka

0
174

Maluchy musiały się obyć bez swobodnej zabawy na świeżym powietrzu przez wiele tygodni. Urząd Miasta w Porębie ma dla nich dobrą informację. Od soboty 30 maja bawić się można na miejskich placach zabaw. Starsi skorzystają z siłowni pod chmurką.

Zwykła huśtawka, a radości co niemiara. Wie o tym niejedna mama. Niestety w związku z trudną sytuacją zdrowotną w naszym kraju i ogłoszeniem stanu epidemicznego, miejskie place zabaw musiały zostać zamknięte. I choć pogoda sprzyjała, a maluchy miały mnóstwo chęci do zabawy, rodzice takie miejsca musieli omijać. Od soboty – 30 maja – już nie muszą.

– Sytuacja związana z zagrożeniem pandemią w naszym kraju zaczyna się stabilizować. W związku z tym dostaliśmy zielone światło, by ponownie otworzyć miejskie place zabaw – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Nie ukrywa, że cieszy go, iż miejsca do zabawy (Poręba dysponuje  w większości nowiutkimi placami zabaw) znów wypełnią się dziecięcym śmiechem. Pan burmistrz apeluje jednak, by wciąż uważać i często myć ręce oraz stosować środki do dezynfekcji.

– Mamy też dobrą informację dla starszych mieszkańców naszego miasta – podkreśla włodarz Poręby. Od 30 maja możliwe jest również korzystanie z siłowni pod chmurką. Wreszcie będzie można podreperować nieco swoją kondycję fizyczną.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię