Dni Poręby na sportowo

0
163
logo

W sobotę 16 września w hali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół w Porębie odbył się Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego. Przed turniejem wiceprzewodniczący Rady Miasta Grzegorz Gąska wręczył od radnych Rady Miasta na ręce Roberta Bijaka puchar dla sekcji tenisa stołowego FORHEAND z okazji 5 lat działalności. W turnieju o puchar Burmistrza zwyciężyła drużyna sekcji tenisa FORHEND z Poręby, kolejne miejsca zajęły reprezentacje: Stowarzyszenia Emerytów Nestor, AWF Katowice, Technikum M. Kopernika z Poręby, OSP Niwki/radni Rady Miasta. W turnieju indywidualnym młodzieży do lat 15 zwyciężył Grzegorz Pustuł, II miejsce zajął Oskar Machura, a III Szymon Machura. Uhonorowano też najmłodszego uczestnika 10 – letniego Szymona Idziaka. Na stadionie MKS odbył się Turniej Piłkarski Football Academy Zawiercie pod patronatem Burmistrza roczniki 2009 – 2012, w którym uczestniczyli młodzi piłkarze z Zawiercia, Koziegłów, Myszkowa, Przegini k/Olkusza, Jerzmanowic, Ogrodzieńca i Poręby.

W godzinach popołudniowych w hali sportowej MZS odbył się Turniej Minisiatkówki o Puchar Burmistrza Miasta Poręba. Wzięły w nim udział drużyny z Pilicy, Szczekocin i Poręby. Rywalizacja odbywała się w kategoriach trójek i czwórek. Byli to zawodnicy, którzy grają i trenują pod patronatem klubu Aluron Virtu Warta Zawiercie wykazując się wysokimi umiejętnościami siatkarskimi. Zwycięsko z rywalizacji trójek wyszła drużyna dziewcząt z Poręby, wyprzedzając drużyny chłopców z Pilicy i z Poręby. Natomiast w kategorii czwórek zwyciężyła drużyna Poręba I, drugie miejsce zajęła Pilica I, a trzecie Poręba II.

Na terenie kompleksu boisk sportowych „Orlik” zorganizowano gry, konkursy i zabawy sportowe, które prowadził animator Roman Leszczyński. „Orlik” w Porębie zakwalifikowany został do ogólnopolskiej imprezy „Dzień Sportu na Orliku” organizowanej przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej i jako jeden z 380 Orlików (na 1688 Orlików w kraju) otrzymał gadżety i materiały promocyjne. 17 września już od godzin porannych trwały zawody wędkarskie spławikowo-gruntowe o Puchar Burmistrza Miasta. W zawodach zwyciężył Krzysztof Charaziński, II miejsce zajął Zenon Ziółkowski, a III Jakub Szczepanowski.

Dużą popularnością cieszył się IV Bieg Porębski im. mjr. Stanisława Drzewieckiego. W biegu głównym na dystansie 5500 m zwyciężył Damian Połeć z Rudy Śląskiej, a wśród kobiet Tamara Koczur z Myszkowa. W biegu na 3 km zwyciężyła Agnieszka Roner z Siemianowic Śląskich, a druga była Katarzyna Żołnowska–Burda z Poręby. W kategorii mężczyzn na dystansie 3 km zwyciężył Adrian Połeć z Rudy Śląskiej. Najstarszym zawodnikiem był 76 letni Józef Leski z Zawiercia. W kategorii Najlepsza Porębianka zwyciężyła Katarzyna Żołnowska–Burda, a najlepszym Porębianinem okazał się Karol Wojciechowski.

W Turnieju Strzelectwa Pneumatycznego zorganizowanego przez Klub Strzelecki „Baskila” w poszczególnych kategoriach zwyciężyli: juniorzy do 16 lat – I miejsce – Alicja Pucek, II miejsce – Antonina Nowak, III miejsce – Karolina Roner. Kategoria „open” I miejsce – Przemysław Roner, II miejsce – Dawid Warmuz, – III miejsce – Karol Cupiał.

W Turnieju Piłki Siatkowej w kategorii Junior i Kadet o Puchar Burmistrza Miasta Poręba wzięły udział drużyny: AZS PWSZ Nysa, AZS 2020 Częstochowa, UKS Jedynka Jaworzno, Dafi Społem Kielce, Aluron Virtu Warta Zawiercie. W kategorii kadet zwyciężyła drużyna AZS PWSZ Nysa, II miejsce – AZS 2020 Częstochowa, III miejsce – Dafi Społem Kielce, IV miejsce – UKS Jedynka Jaworzno, V miejsce – Aluron Virtu Warta Zawiercie. W kategorii junior: I miejsce – Dafi Społem Kielce, II – miejsce AZS 2020 Częstochowa, III miejsce – Aluron Virtu Warta Zawiercie, IV miejsce – AZS PWSZ Nysa. Warto dodać, że w drużynie Aluron Virtu Warta Zawiercie występowali również zawodnicy z Poręby. Organizatorem wydarzeń sportowych i fundatorem nagród był m.in. Urząd Miasta Poręba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię