Dary dla Biblioteki na Ukrainie

0
115

W ramach nawiązanej współpracy pomiędzy Miejską Biblioteką Publiczną w Porębie a biblioteką w mieście partnerskim Winniki na Ukrainie przesłane zostały książki dla dzieci i młodzieży w wieku 12-15 lat, napisane w języku polskim, o różnorodnej tematyce, dopasowanej dla tej grupy wiekowej. Jesteśmy przekonani, że pozycje te nie tylko wzbogacą ofertę czytelniczą biblioteki w ukraińskim mieście, ale przede wszystkim pomogą w nauce naszego ojczystego języka.

DARY W BIBLIOTECE
W ostatnim czasie Miejska Biblioteka Publiczna w Porębie pozyskała bezpłatnie około 400  pozycji książkowych, które wzbogacą zbiory centrali oraz filii. Książki są nowe, z zakresu literatury dziecięcej, młodzieżowej, jak i tej dla dorosłych czytelników. Woluminy są w opracowaniu i już niedługo trafią na półki w naszej bibliotece.

NOWOSCI KSIĄŻKOWE W BIBLIOTECE
W miesiącu lipcu Miejska Biblioteka Publiczna w Porębie oraz  filia w  Niwkach wzbogaciła swój księgozbiór o nowości wydawnicze.
Ze środków własnych zakupiono 217 pozycji książkowych za kwotę  ponad 4000 zł.
Wśród zakupionych książek znajduje się literatura piękna dla dorosłych, głównie lubianych polskich autorek, a także thrillery oraz klasyka kryminału. Zakupiono również książki dla najmłodszych dzieci dzieci i młodzieży oraz nowe lektury szkolne.
Zapraszamy do korzystania ze zbiorów filii naszej biblioteki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię