Część prac na dachu MOK już na półmetku

0
177

Ostatnie ulewy nieco go spowolniły, ale wykonawca prac na dachu Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie zaznacza, że harmonogram w dużej części zadań przekroczył już 50 procent zaawansowania. 

Choć prace remontowe skupiły się na dachu gmachu MOK, nie da się ich nie zauważyć także z dołu. Fasadę i boczne ściany budynku zakryły gęste rusztowania, materiały z rozbiórki starych części połaci dachowej składowane są m.in. na tarasie przed frontem Ośrodka. To tylko część efektów prac, jakie od kilku tygodni prowadzone są na dachu. 

Można je już podsumować, zgodnie z wyliczeniami wykonawcy – myszkowskiej spółki RAK INVEST – cześć z nich przekroczyło półmetek. – W pięćdziesięciu procentach wykonano już roboty rozbiórkowe w zakresie rozebrania pokrycia dachu z blachy oraz więźby dachowej oraz rozbiórkę rynien i obróbki blacharskiej – mówi Barbara Czernik, inspektor budowlany.

To jednak nie wszystko. Ekipa budowlana aktualnie zajmuje się także robotami ciesielskimi w zakresie deskowania połaci dachowej z tarcicy (tutaj zaawansowanie prac wynosi ok. 20%), robotami pokrywczymi w zakresie pokrycia dachu blachą stalową (ok. 35%) oraz pracami związanymi z impregnacją grzybobójczą (wykonano już ok. 90% tego zakresu).

– Szacuje się, że do zakończenia całego zadania pozostało jeszcze około 70% robót – zaznacza inspektor Barbara Czernik. Dodaje, że termin umowny zakończenia robót mija z końcem czerwca tego roku.

Wartość robót wynosi 396 784,47 tysięcy złotych. Remont był konieczny, stare pokrycie dachowe – częściowo wykonane z papy, częściowo z blachy – powodowało przecieki. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię