Był stary chodnik, powstała nowoczesna ścieżka pieszo-rowerowa

0
407
park

To wyjątkowo udana metamorfoza! Zrujnowany asfaltowy chodnik w parku nad Przemszą miasto przerobiło na nowoczesną ścieżkę dla pieszych i rowerzystów. Na spacer warto wybrać się tu nawet w chłodny dzień.

Przebiega wzdłuż Przemszy, a z chodnikiem przy Drodze Krajowej nr 78 styka się za sprawą dwóch łączników. To nowa ścieżka pieszo-rowerowa w porębskim parku. Wcześniej był tu mocno zniszczony chodnik z asfaltu. Teraz trudno w to uwierzyć, bo jego miejsce zajęła estetyczna nawierzchnia z kostki brukowej bezfazowej o grubości 8 cm. – Nowa ścieżka ma ok. 550 metrów długości i zbudowana została zgodne z Rozporządzeniem Ministerstwa Transportu i Gospodarki Morskiej – podkreślają władze miasta.

Rowerzyści bezpiecznie, czyli nie od strony rzeki
Po nowej nawierzchni można nie tylko spacerować i jeździć na rowerze, ale również na rolkach. Część przeznaczona na ścieżkę rowerową (dwukierunkową) ma nawierzchnię koloru czerwonego o szerokości 2 metrów, natomiast część służącą pieszym wyznacza kostka w kolorze szarym.
Jak zaznacza Urząd Miasta w Porębie – ze względu bezpieczeństwa od strony rzeki funkcjonuje część dla pieszych. Skrajnie niebezpieczna byłaby bowiem sytuacja, gdyby rowerzyści jeździli tuż przy skarpie.

Dalsze plany poczekają na wiosnę
To jednak nie koniec inwestycji w miejskim parku. Wzdłuż wykonanej ścieżki planuje się ustawienie kilku wygodnych ławeczek. Na wiosnę uzupełnione zostanie także oznakowanie poziome i pionowe ścieżki, która kosztowała ok. 288 tys zł i powstała zresztą w pierwszym etapie budowy ścieżek rowerowych w naszym mieście. Planowane są następne. Wraz z kolejnymi ścieżkami zakłada się też budowę oświetlenia parkowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię