To był festiwal! Sala MOK-u wypełniła się po brzegi

0
397

Chyba nikt nie spodziewał się takiego sukcesu! Na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, w ciągu jednego dnia, wystąpiło ponad 300 osób! Ich talent oceniło profesjonalne jury. Sprawdźcie, kto zwyciężył w pierwszym JURA SENIOR FESTIVAL.

Dopiero co zakończono pierwszą edycję, a organizatorzy już myślą o kolejnej. I nic w tym dziwnego! Pierwszy Jura Senior Festival zakończył się wielkim sukcesem. 6 października sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie była pełna. Swoje umiejętności muzyczne pokazało tu 25 zespołów. Łącznie wystąpiło ponad 300 osób!

Przesłuchania przed profesjonalnym jury
Były wyjątkowe dekoracje i różnorodny repertuar. Przede wszystkim jednak – mnóstwo talentów. Festiwal oficjalnie zainaugurowali: pani skarbnik Joanna Mucha, dyrektor MOK Karolina Ostrowska oraz radny powiatu Karol Hadrych – przedstawiciel organizatora festiwalu, czyli Stowarzyszenia Studio ART.
Po krótkim przywitaniu artystów, przyszła kolej na przesłuchania. Zespoły oceniało profesjonalne jury. W jego składzie znalazła się Katarzyna Piowczyk – artystka śląskiej sceny muzycznej, Eugeniusz „Geno” Witek, który jest gospodarzem Szlagierowej Listy Telewizji TVS Silesia oraz muzyk i producent Grzegorz Seweryn.

Porębianie wśród finalistów. Gratulujemy!
Kto zwyciężył? – Najlepszych nie było łatwo wybrać. Poziom był naprawdę wysoki – oceniało jury, Ostatecznie najwyższe miejsce przyznano zespołowi Retro z Poręby. Drugie miejsce przypadło w udziale Kapeli Jurajskiej z Rzędkowic, trzecie zaś zawierciance Toli Kołton. Przyznano również festiwalowe Grand Prix. Otrzymał je zespół OD DO z Ośrodka Kultury w Preczowie należącego do GOK w Psarach. Wyróżnienie specjalne trafiło do Ewy Olszańskiej-Rok, mieszkanki naszego miasta. Zwycięzcom serdecznie pogratulował – co ciekawe – dzięki nowoczesnej technologii, a konkretnie rzecz ujmując – nagraniu video burmistrz Ryszard Spyra.

Projekt został dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Zadanie będzie zrealizowane dzięki pozyskanej przez Stowarzyszenie Studio ART dotacji w wysokości 5.000 zł, w ramach konkursu: Śląskie Lokalnie 2018-2019 Edycja II. Organizatorem konkursu jest Instytut Pracy i Edukacji,Biuro Projektu FIO Śląskie Lokalnie.

Partnerami JURA SENIOR FESTIVAL byli: Miasto Poręba, Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Miejski Ośrodek Kultury w Porębie, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów NESTOR w Porębie oraz stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Społecznych IKS w Porębie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię