Co to był za bal! Na 100 dni przed wielkim egzaminem

0
567

Wieczorowe suknie, eleganckie garnitury. Na ten wieczór długo się szykowali. Maturzyści z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Porębie swój pierwszy dorosły bal mają już za sobą. Przed sobą zaś niemałe wyzwanie. Do egzaminu maturalnego zostało im już tylko 100 dni.

– Dziś nadeszła tak długo oczekiwana przez nas noc, która przypomina nam o tym, że za 100 dni czeka nas tak trudny i ważny egzamin jakim jest matura. Ta studniówkowa noc jest wyjątkowa i ma szczególne znaczenie. Wykorzystajmy to jak najlepiej, gdyż nie powtórzy się ona już nigdy – wspólnym głosem mówili witając wszystkich gości Wiktoria Paluch i Adrian Nowak, tegoroczni maturzyści. Dziękowali nauczycielom – za motywację do nauki i przymykanie oka na uczniowskie wybryki, wspominali ostatnie lata spędzone w szkolnych ławach.

Z głośników popłynęły dźwięki poloneza
Po oficjalnym powitaniu tradycyjnym „Poloneza czas zacząć”, wypowiedzianym przez dyrektor szkoły Beatę Mędrecką-Bańkę, w sali balowej Luksor rozpoczęła się „Studniówka 2019” uczniów liceum i technikum z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Porębie.
Dobry humor widoczny był zarówno u profesorów, jak i u maturzystów. Były sentymentalne wspomnienia i podziękowania w szczególności dla wychowawców Anny Grochowskiej i Mariusza Kołtona.

Połamania piór!
Młodzież usłyszała tego wieczoru wiele dobrych życzeń. Pomyślnie zdanego egzaminu dojrzałości studniówkowiczom życzył m.in. członek Zarządu Starostwa Powiatowego Piotr Czarnojańczyk. Wśród zaproszonych gości obecny był także ks. Mariusz Bednarek z parafii p.w. św. Józefa Oblubienica NMP i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Czop.
Szampańska zabawa trwała do białego świtu, a mimo zmęczenia nikt nie chciał wracać do domu. Mamy nadzieję, że spełni się przysłowie „jaka studniówka taka matura”. – Tegorocznym maturzystom życzymy połamania piór! – mówi burmistrz Spyra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię