Burmistrz zaprasza do uczestnictwa w porębskim finale WOŚP

0
408

Występy lokalnych artystów, pokazy ratownictwa, popisy orkiestry dętej, loteria fantowa i tradycyjne światełko do nieba. Mimo styczniowej pogody, znów zrobi się gorąco. Już w najbliższą niedzielę – 12 stycznia – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 28!

– Cel jest bardzo ważny! Co roku pomagamy, zróbmy to też teraz – apeluje burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Zaprasza wszystkich mieszkańców, a także gości do uczestnictwa w 28. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak wyglądać będzie finał WOŚP w Porębie?

Tegoroczne orkiestrowe atrakcje rozpoczną się o godz. 12, a finał zakończy się tradycyjnym „światełkiem do nieba” o godz. 20. W samo południe zapraszamy do hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie do ok. 15. odbywać się będą mecze piłki nożnej, siatkowej, pokazy taneczne Dance Revolution oraz m.in. pokazy freestylu footballowego w wykonaniu Kamila Drzewuckiego – finalisty programu „Mam talent”.

Od godz. 15 porębski sztab Orkiestry przeniesie się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. 

Jakie atrakcje w MOK?

W rozkładzie jazdy WOŚP znalazły się m.in. występy lokalnych, dobrze znanych nam i lubianych zespołów. Na scenie w MOK będziemy mogli usłyszeć m.in. Studio ART, Złotą Jesień BIS i zespół Retro. Swoje umiejętności pokażą również m.in. KGW „Niwczanki” oraz Zuzanna Turek i Ryszard Mizera. 

Specjalne atrakcje naszykowali także porębscy strażacy. Zapraszają na występ swojej orkiestry dętej oraz pokazy ratownictwa w wykonaniu „młodzików”. Będą też atrakcje dodatkowe: studio urody, loteria fantowa oraz… pyszna grochówka.

Najważniejsza część Orkiestry – wielka licytacja na rzecz WOŚP – w Porębie rozpocznie się o godz. 18. Wszelkie informacje i godziny poszczególnych atrakcji znaleźć można na plakatach informacyjnych. 

Na co zbieramy?

Na co Orkiestra gra w tym roku? – Gramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej! – mówi jej pomysłodawca i dyrygent Jurek Owsiak. 

WOŚP zbierać będzie środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. – Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia – podkreślają zaangażowani w tę jedną z najpiękniejszych Orkiestr w Polsce. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię