Burmistrz wsparł mieszkańców. Linia nr 10 została przywrócona!

0
715

Nie zatrzymywał się na wszystkich przystankach, ale już będzie! W związku z petycjami mieszkańców, burmistrz Poręby wynegocjował z obsługującym linię numer 10 Zakładem Komunikacji Miejskiej w Zawierciu, przywrócenie dawnego rozkładu jazdy autobusu.

– Zdajemy sobie  sprawę z faktu, że ograniczenie kursowania autobusu o numerze 10, odbijało się na mieszkańcach. Z tego powodu zdecydowałem się na negocjacje z Organizatorem przewozów komunikacji miejskiej Prezydentem Miasta Zawiercia Łukaszem Konarskim – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Mowa o rozkładzie jazdy dotyczącym autobusu linii nr 10, który zaczął obowiązywać w naszym mieście po 1 lipca 2019 roku. Wtedy to z harmonogramu wypadło kilka przystanków. Powód? – Próba ograniczenia ilości kursów wynikała ze wzrostu ceny podyktowanej przez ZKM Zawiercie z 4,00 zł na 4,50 zł za jeden wozokilometr tj. z 418 000 zł w 2018r. do 519 000 w 2019r. tj. około 100 000 zł. –  tłumaczą przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie.

Teraz, na prośbę mieszkańców burmistrz Spyra przywrócił stan rozkładu jazdy do poprzedniego. Oznacza to, że już od poniedziałku – 15 lipca – autobus o numerze 10 obsługiwał będzie wszystkie przystanki z rozkładu. Na tych, które omijał, zatrzymywać będzie się „na żądanie”.

Pieniędzy na remonty i niezbędne inwestycje poszukamy w innych obszarachj – mówi burmistrz.

Obecnie trwa przygotowywanie aneksu do Porozumienia komunalnego z Nr 01/2010 z dnia 22 września 2010 roku. Na jego mocy kursowanie linii nr 10 zostanie oficjalnie przywrócone w całości.

Za zaistniałe niedogodności przepraszamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię