Burmistrz i radni przekazali środki ochrony przed koronawirusem

0
626

Maseczki, fartuchy, rękawiczki oraz płyny do dezynfekcji. Słowem, środki ochronne, które aktualnie są na wagę złota, trafiły do SPZOZ w Porębie. To dar od Rady Miasta oraz burmistrza Ryszarda Spyry.

Służby medyczne stają na wysokości zadania. Mimo zagrożenia, wypełniają swoje obowiązki sumiennie i odpowiedzialnie. – Trzeba ich wspomóc – stwierdził burmistrz Poręby Ryszard Spyra i zakupił dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Porębie 200 maseczek i 200 fartuchów ochronnych.

Z pomocą porębskiemu ośrodkowi zdrowia przyszła również Rada Miasta Poręba. Z inicjatywy przewodniczącej rady – Elżbiety Kołodziej – rajcy miejscy oraz radny powiatowy Karol Hadrych, ufundowali dla SPZOZ-u środki ochrony w postaci maseczek, rękawiczek oraz płynów do dezynfekcji. – Środki zostały już przekazane, część dostali również strażacy z OSP 1, którzy pomagają osobom starszym i potrzebującym w robieniu zakupów, wyprowadzaniu psów itp. – mówi przewodnicząca RM Elżbieta Kołodziej.

To jednak nie koniec tak ważnych obecnie akcji pomocowych. Z inicjatywy radnego Tomasza Turka i Karola Hadrycha jednostki OSP Poręba i OSP Niwki uczestniczyły w akcji informowania mieszkańców Poręby o zasadach bezpieczeństwa i zachowaniu odpowiednich warunków zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

– Robimy co się da, by zapobiec niebezpieczeństwu. Jeśli trudna sytuacja będzie trwać nadal, znów zakupimy kolejną partię środków ochronnych – zapewnia burmistrz Spyra. Apeluje o pozostawanie w domach i wzmożoną ostrożność. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię