Budynki do remontu. Sprawdźcie, co zmieni się na osiedlu Chopina

0
338

Co zmieni się w budynkach, które w swojej pieczy ma porębska spółka Zarządzanie Nieruchomościami „Cztery Kąty”? Zajrzeliśmy do protokołów ze wspólnotowych Uchwał Zebrań Rocznych.

Jakie plany remontowe na bieżący rok mają wspólnoty mieszkaniowe? Te kwestie rozstrzyga się zwykle w okresie wiosennym. Wówczas swoje coroczne spotkania odbywają poszczególne porębskie wspólnoty mieszkaniowe. Niedawno informowaliśmy o tym, co znalazło się w planach remontowych wspólnot, którymi zarządza spółka A2M. Teraz na warsztat wzięliśmy protokoły spółki Zarządzanie Nieruchomościami „Cztery Kąty”, administrującej kilkunastoma budynkami przy ul. Chopina.

Spłata zaciągniętych kredytów
W większości przypadków wspólnoty mieszkaniowe muszą regularnie spłacać swoje zobowiązania finansowe. – Spłatę rat kapitałowo-odsetkowych kontynuują wspólnoty między innymi z budynków: Chopina 12, 14, 5 i 5A, 13 oraz 16 – informują przedstawiciele spółki „Cztery Kąty”. Część z tych wspólnot spłata również zadłużenie wobec firmy VEOLIA.

Nowy chodnik, nowy dach, nowy parking
Mimo konieczności spłacania odsetek, kilka wspólnot zdecydowało się na ważne remonty. Przykłady? W budynku przy ul. Chopina 14 w tym roku wymieniona zostanie instalacja sanitarno-pozioma. Z kolei przy blokach o numerach 9 i 10, wspólnota chce odtworzyć chodnik wzdłuż wschodnich ścian, dodatkowo zaś sporządzić kosztorys inwestorski na remont dachu w budynku pod adresem Chopina 10. Przed tym budynkiem zresztą (oraz przy Chopina 12) planowane jest zagospodarowanie terenu zewnętrznego. – W jego miejscu powstaną nowe miejsca postojowe – informuje zarządca. Wspólnota chce też partycypować w koszcie naprawy drogi zlokalizowanej na terenie Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Wojska Polskiego 10 i 12.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię