Budynek urzędu w remoncie

0
181

Będzie bezpieczniej.
Zabytkowy budynek Urzędu Miasta w Porębie – tzw. Pałacyk – jest remontowany. Utrudnienia potrwają do końca stycznia.

Remont prowadzony jest w środku budynku przy ul. Dworcowej 1, gdzie swoją siedzibę mają władze Poręby. Co się tu dzieje? – Prace to skutek zaleceń inspektorskich dotyczących kwestii przeciwpożarowych – mówi Joanna Mucha, skarbnik miasta. Tłumaczy, że ściany w budynku urzędu od 30 lat pokrywa łatwopalna boazeria. Teraz trzeba się jej pozbyć, by budynek był bezpieczny.

Urzędnicy proszą o wyrozumiałość
Ale to nie wszystko. W ramach remontu ekipa budowlana wymienia stare instalacje elektryczne i część paneli sufitowych. Remontowany jest też jeden z urzędniczych pokojów.
Jak szacują władze miasta, cały remont potrwa do końca stycznia. – Przepraszamy mieszkańców za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość. Remont jest konieczny – tłumaczą w urzędzie.

Pierwotnie służył jako mieszkanie fabrykantów
Przypomnijmy; budynek, w którym obecnie mieści się Urząd Miasta w Porębie – tzw. Pałacyk – został wybudowany w zupełnie innym celu. Właściciele tutejszej fabryki wznieśli go…jako prywatny dom. Został zbudowany z czerwonej cegły i pierwotnie miał zupełnie inny kształt niż aktualnie.

Balkon wychodzący na ogród. Tak było kiedyś
Co ciekawe, na początku budynek miał bardziej spadzisty dach, a z frontu pozbawiony był balkonów. Balkon istniał za to od strony wschodniej gmachu. Znajdowały się pod nim podcienia, wokół zaś zielony ogród.
W latach siedemdziesiątych część budynku (m.in. tylny balkon) została zburzona. Drewniane schody wewnątrz Pałacyku zastąpiono betonowymi, wyburzono również piece kaflowe.Władze miasta w Porębie przeniosły się tutaj w 1982 roku. Budynek w latach dziewięćdziesiątych przeszedł remont dachu. Wówczas pojawiła się na nim blacha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię