Brawo! Nasz zespół na podium ważnego festiwalu

0
235

To nie byle jaki konkurs. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie organizowany jest rokrocznie od ponad dwudziestu lat. Startują w nim utalentowani i ambitni. Teraz i Poręba zbiera laury.

A konkretnie rzecz ujmując porębski zespół Studio Art, który mieszkańcom jest przecież dobrze znany. – Miło jest nam poinformować, ze nasz zespół zajął III miejsce w 25. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Startowaliśmy w kategorii zespołów młodzieżowych i dorosłych – zaznacza należący do Studia Art Karol Hadrych.

Konkurencja była ogromna
O tym, jak wysoka jest ranga i popularność będzińskiego festiwalu świadczy choćby rosnąca z roku na rok liczba uczestników. Tym razem konkurencja była naprawdę spora. Jak podsumowali organizatorzy, w bieżącej edycji wzięło udział niemal…18 000 osób. Zespół „Studio Art” zakwalifikował się do finału festiwalu 12 grudnia 2018r., biorąc udział w eliminacjach w Państwowej Szkole Muzycznej w Będzinie. Kolejnym etapem były przesłuchania finałowe, w których nasi artyści wystąpili 10 stycznia 2019. W jury zasiedli m.in. profesorowie Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Koncert Galowy w nagrodę
Zespół otrzymał nagrodę pieniężną – 1000 zł ufundowaną przez Fundację PKO BP i wystąpił w Koncercie Galowym, który odbył się 13 stycznia w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na będzińskim osiedlu Syberka.
Zespół „Studio Art” wystąpił w składzie: Anna Dudzińska, Anna Nowakowska, Monika Węglarz, Sylwia Góra, Joanna Mazur, Katarzyna Mazur, Martyna Parzniewska, Amelia Skop, Julia Machura, Patrycja Krzykawska, Dobrosława Smugorzewska, Iga Sulej, Kacper Maj, Kuba Stachura, Karol Hadrych.
Serdecznie gratulujemy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię