Bezpłatny pakiet badań. Skorzystało 200 porębian

0
250
Dzień zdrowia Poręba

Poziom cukru we krwi, cholesterolu, tkanki tłuszczowej, a nawet gęstości kości. To tylko część bezpłatnych badań, jakie czekały na mieszkańców podczas tegorocznego Dnia Zdrowia.

Ręce pełne roboty mieli specjaliści z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Porębie. 7 kwietnia odbyła się tu akcja pod patronatem burmistrza miasta Ryszarda Spyry, współorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Porębie. Dzień Zdrowia, bo o nim właśnie mowa, cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców. – Każdy, kto się do nas zgłosił, został przyjęty i przebadany przez doświadczonych specjalistów. Z badań skorzystało ponad 200 pacjentów – podkreślała lek. med. Lidia Rok-Kasztalska, kierownik SPZOZ w Porębie.

Rady od kardiologa i dietetyka
Mieszkańcy do wyboru mieli cały wachlarz bezpłatnych badań. Mogli skorzystać z konsultacji specjalistów m.in. z dziedziny kardiologii. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także porady u doświadczonych dietetyków, którzy wykonywali też pomiar tkanki tłuszczowej. Porębianie wykonać mogli również badania poziomu cukru we krwi, poziomu cholesterolu i ciśnienia tętniczego.

Pod przychodnię podjechał osteobus i krwiobus
To jednak nie koniec. Chętni korzystali z bezpłatnego badania EKG i profilaktycznych badań prostaty wraz z USG. Pod placówką z okazji Dnia Zdrowia zaparkowały dwa autobusy ze sprzętem medycznym. W krwiobusie można było oddać krew, z kolei w mobilnym osteobusie sprawdzić gęstość swoich kości. – Bardzo się cieszę, że na akcję tak licznie przybyli mieszkańcy Poręby – zaznaczała mówi Rok-Kasztalska. Porębianie też nie ukrywali zadowolenia. – Na specjalistów trzeba dziś czekać miesiącami, dzięki akcji nie musiałam – przyznawała jedna z pacjentek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię