Bezpłatne turnusy rehabilitacyjne. Dzieci już korzystają

0
478
turnus rehabilitacyjny

Już dziesięciu młodych mieszkańców skorzystało z bezpłatnych turnusów rehabilitacyjnych w Kamieńcu koło Tarnowskich Gór. Leczyli tu wady postawy i infekcje górnych dróg oddechowych. Zupełnie za darmo. Wszystko za sprawą radnej Elżbiety Kołodziej.

Wyjazdy zdrowotne trwają od 3 do 6 tygodni. Przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z naszego miasta. Gości ich Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy w Kamieńcu koło Tarnowskich Gór. Skorzystać można tu z profesjonalnej opieki zdrowotnej, a konkretnie rzecz ujmując – z leczenia w zakresie leczenia wad postawy oraz nawracających infekcji dolnych dróg oddechowych. Zupełnie bezpłatnie.

Bez przerwy w szkole
Co ciekawe, dzieci w czasie rehabilitacji nie tracą lekcji. Oferta pobytu w ośrodku obejmuje także naukę w szkole kuratoryjnej oraz organizację zajęć rekreacyjnych i świetlicowych. Dzięki staraniom radnej Elżbiety Kołodziejczyk z turnusu już skorzystało dziesięciu młodych porębian (niektóre nawet kilkukrotnie). Co więcej, dzięki współpracy z Urzędem Miasta w Porębie dojazd dzieci został w większości sfinansowany ze środków Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wciąż można się zapisać
Na takie turnusy w Kamieńcu wciąż przyjmowane są zapisy. Informacje na ten temat uzyskać można w Poradni dla dzieci w Porębie oraz od radnej Elżbiety Kołodziej. – Myślę, że oferta jest bardzo atrakcyjna. Zwłaszcza w sytuacji, gdy rodziców nie stać na samodzielne sfinansowanie takiego wyjazdu. Liczę, że nasza propozycja będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem – mówi radna Kołodziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię