Bezpłatna kolonoskopia ze znieczuleniem!

0
285

W kierunku zaćmy oraz wczesnego wykrycia raka jelita grubego. Na bezpłatne badania tego typu zaprasza Szpital Powiatowy w Zawierciu. Wystarczy sięgnąć po telefon i się umówić. – Warto, bo nierzadko takie badanie ratuje ludzkie życie – podkreślają organizatorzy akcji.

– Zawsze warto się zbadać – apelują specjaliści ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Teraz będzie to jeszcze prostsze, ponieważ placówka włączyła się w program bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku zaćmy i raka jelita grubego.

Zbadaj się, przejrzyj na oczy!
Czym objawia się zaćma? Objawy, które mogą skłonić nas do takiego badania to przede wszystkim pogorszenie wzroku i zamglony obraz – podpowiadają specjaliści.
Kto może skorzystać z bezpłatnych badań w kierunku zaćmy? Osoby powyżej 55 roku życia. Zainteresowani badaniem powinni uzyskać skierowanie od swojego lekarza pierwszego kontaktu, następnie zaś zadzwonić pod numer 32 674 02 52 i umówić się na konsultacje w Poradni Okulistycznej przy ul. Miodowej 14 w Zawierciu. – Jeżeli diagnoza się potwierdzi, pacjent zostanie zapisany na bezpłatny zabieg, który odbędzie się w ciągu miesiąca – mówią specjaliści ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Dodają, że zabieg usunięcia zaćmy jest krótki (trwa około 15 minut) i bezbolesny.

Bezpłatna kolonoskopia ze znieczuleniem
Zawierciańska placówka zdrowia włączyła się również w Program Badań Przesiewowym w kierunku wykrycia raka jelita grubego. Kto może zostać nim objęty? – Na bezpłatne badania – kolonoskopię ze znieczuleniem – liczyć mogą osoby w wieku od 50 do 65 lat, osoby w wieku 40-49, które mają krewnego pierwszego stopnia z rozpoznanym rakiem jelita grubego oraz pacjenci młodsi (w wielu od 25 do 49 lat) z rodziny z zespołem Lyncha. Uwaga! Kryterium wyłączenia z takich bezpłatnych badań dotyczy osób, które przeszły kolonoskopię w ciągu ostatnich 10 lat lub przejawiają objawy kliniczne sugerujące istnienie raka jelita grubego.
Co należy zrobić, by umówić się na badanie? Zadzwonić pod numer 506 111 352. Badania prowadzi placówka przy ul. Miodowej 14.

– Zachęcamy naszych mieszkańców do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Tylko profilaktyka może uchronić nas przed wieloma chorobami. Badajmy się! – zachęca burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię