Bezpieczne przejścia dla pieszych – ANKIETA

4
670

W związku z ubieganiem się przez Gminę Poręba o dofinansowanie przedsięwzięć mających na celu poprawę infrastruktury bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”, cel szczegółowy nr 2: Bezpieczne przejścia dla pieszych zwracamy się do Państwa z prośbą o udział w badaniu opinii publicznej i analizie potrzeb społeczności Miasta Poręba w zakresie proponowanych lokalizacji oznakowań pionowych i poziomych przejść dla pieszych:

1)      ul. Mickiewicza 2 (rejon Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie i Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Porębie)

2)      ul. Zakładowa 1 (rejon Zespołu Szkół w Porębie)

3)      ul. Przemysłowa 1 (rejon Apteki„Przyjazna”)

4)      ul. Przemysłowa 17 (Osiedle Mieszkaniowe)

5)      ul. Dworcowa 1 (rejon Urzędu Miasta Poręba i Parafii Św. Józefa Oblubieńca)

oraz lokalizacji progu zwalniającego z wysepką dla pieszych:

6)      ul. Wiedzy 3  (rejon Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Porębie).

Prosimy o wypełnienie FORMULARZA ANALIZY POTRZEB SPOŁECZNOŚCI MIASTA PORĘBA.

Formularz będzie dostępny w kancelarii Urzędu Miasta Poręba, ul. Dworcowa 1 (pokój nr 1) oraz w wersji elektronicznej .

ANKIETA

 

4 KOMENTARZE

  1. Dlaczego nie zaplanowano/wykonano pasów na ul. Myśliwskiej? W połowie ulicy trzeba zejść z chodnika, przejść na drugą stronę drogi (na zakręcie???) by skorzystać z kolejnego chodnika.

    • Zarządcą drogi w ul. Myśliwskiej jest Starostwo Powiatowe w Zawierciu. Gmina Poręba nie ma prawa dysponowania cudzym mieniem (powiat zawierciański)

  2. Przejście dla pieszych przy domu kultury jest widoczne i dobrze oznakowane,jest niebezpieczne gdy zaraz przy pasach stoją auta nie widać pieszego jak wychodzi z chodnika na pasy może ktoś tym się zainteresuje z urzędu , mandaty itp.

    • Wiemy,że jest to przejście w miarę bezpieczne , ale doświetlając dodatkowo nocą i w dzień znak pionowy i poziomy ( kocie oczka ) będzie bezpieczniej. Nie unikniemy samochodów na parkingu. Obecnie ich odległość od pieszego
      została oddalona , zgodnie z przepisami prawa. Na każdym przejściu należy zachowywać ostrożność mimo oznakowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię