Betlejemska wizyta w urzędzie

0
281

Jest symbolem braterstwa, pokoju i pomocy bliźnim. Do Urzędu Miasta w Porębie trafiło właśnie Betlejemskie Światło Pokoju. Przyniosła je Drużyna Harcerska im. HM. Tomasza Kłysa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie.

Betlejemskie Światło Pokoju od 16 grudnia jest już w Polsce. Od niedzieli rozpoczęło swoją wędrówkę po Polsce. W tym roku przebiega ona pod hasłem „Światło, które łączy”. Pierwszego dnia harcerze i harcerki przekazali światełko metropolicie warszawskiemu kard. Kazimierzowi Nyczowi. W ciągu następnych dni zanoszone jest do kościołów, urzędów, organizacji i szpitali.

Z wizytą u burmistrza
18 grudnia, za sprawą Związku Harcerstwa Polskiego Chorągiew Śląska – Hufca Ziemi Zawierciańskiej, a jeszcze konkretniej rzecz ujmując – drużyny harcerskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 – trafiło do Urzędu Miasta w Porębie. – To ważna i niezwykle miła wizyta – podkreślał burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Za betlejemskie światełko serdecznie dziękował młodych harcerzom i ich opiekunce – Agnieszce Ślusarczyk – Rok. Całej drużynie oraz rodzinom harcerzy życzył zdrowych i udanych świąt.

Symbol odbierany z betlejemskiej groty
Związek Harcerstwa Polskiego już od 28 lat angażuje się w akcję Betlejemskiego Światła Pokoju. Dzięki harcerzom stało się ono nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia.
Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Każdego roku dziewczynka lub chłopiec odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest do Wiednia, skąd trafia do wielu krajów europejskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię