Gdzie będzie nowy plac zabaw? Mieszkańcy zdecydowali

0
178

Kto decydować ma o inwestycjach miejskich , jeśli nie sami mieszkańcy? W tym przypadku zdecydowali. Wiadomo już, gdzie w Porębie powstanie nowe miejsce do dobrej zabawy.

Place zabaw dla dzieci cieszą się dużą popularnością. I trudno się dziwić, te nowoczesne mają wszelkie konieczne atesty i ciekawą architekturę. Efekt? Maluchy uwielbiają się tu bawić, a rodzice mogą w tym czasie odpocząć na pobliskich ławkach.

Są zjeżdżalnie, a nawet…fabryka piaskuNa ukończeniu jest już plac zabaw przy porębskiej Biedronce. Atrakcji tu nie zabraknie. Wśród nich znalazły się m.in. kręte zjeżdżalnie, kolorowa ścianka wspinaczkowa, a nawet…fabryka piasku. Ale to nie koniec. Urząd Miasta na przyszły rok zapowiedział kolejną inwestycję z myślą o najmłodszych mieszkańcach. – Tym razem mieszkańcy sami mogli zdecydować o jej lokalizacji – podkreślają urzędnicy z Poręby.
O plac walczyły dwie lokalizacjeMowa o ankiecie, którą kilka miesięcy temu wypełniali porębianie. Wybrać mogli pomiędzy dwoma lokalizacjami dla nowego placu zabaw. – Zostały wytypowane ze względu na powierzchnię działek oraz kwestie własności. Atrakcje dla dzieci powstaną na terenie, który należy do gminy. Dzięki temu inwestycja może zostać bardzo szybko zrealizowana, bez konieczności prowadzenia wcześniejszych długotrwałych procedur komunalizacji tj. przejęcia przez gminę nie swoich terenów lub wykupu gruntu od prywatnych właścicieli – podkreśla Urząd Miasta w Porębie.

Gdzie powstanie nowe miejsce zabaw?

W ankiecie znalazła się lokalizacja przy skrzyżowaniu ulic Kopernika i Baśniowej oraz skrzyżowaniu ulic Aksamitnej i Krótkiej. Która wygrała? – Ta druga, przewagą czterech głosów – informują urzędnicy. Dodają, że właśnie rozpoczęła się procedura podziału geodezyjnego. Nowy plac zabaw w dzielnicy Niwki będzie do dyspozycji mieszkańców w przyszłym roku.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMikołajki 2017
Następny artykułZapraszamy na spotkania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię