Będą działki pod garaże dla osiedli przy ul. Zakładowej

0
552

Brak miejsc parkingowych? Urząd Miasta w Porębie zdecydował, by działkę przy ulicy Zakładowej uporządkować i przeznaczyć na budowę nowych szesnastu garaży dla mieszkańców.

W pobliżu są już kompleksy garaży murowanych. Ale – przy rosnącej liczbie samochodów – to wciąż liczba niewystarczająca. – Zdecydowaliśmy sąsiednią, należącą do miasta działkę przy ul. Zakładowej, przeznaczać na zabudowę indywidualną. Zgodnie z przeznaczeniem, powstanie na niej aż szesnaście nowych garaży. Wszystko z myślą o mieszkańcach pobliskich osiedli – mówi Kamil Kowalik, kierownik Referatu Nieruchomości i Mienia Komunalnego Urzędu Miasta w Porębie.

Dodaje, że aktualnie trwa procedura podziału terenu. Dzięki czemu wydzielonych zostanie kilkanaście działek wraz z drogami dojazdowymi i przeciwpożarową. W dalszej kolejności przygotowana zostanie wycena poszczególnych działek przez rzeczoznawcę majątkowego. Następnie Urząd Miasta w Porębie uruchomi procedurę przetargową. 

Teren z przeznaczeniem na garaże został już uporządkowany. Zgodnie z decyzją Starostwa Powiatowego w Zawierciu wycięte zostało osiem drzew rosnących na działce przy ul. Zakładowej. Miasto dokonało jednak tzw. nasadzeń zastępczych w postaci czterdziestu nowych drzew. Co ciekawe, termin takich nasadzeń został wyznaczony miastu do przyszłego roku. – O nowe drzewka postaraliśmy się jednak dużo wcześniej – mówi Piotr Ziemba z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie. Dodaje, że kilka dni temu wzdłuż ulicy Rzecznej zasadzone zostały łącznie 62 młode drzewka: wierzby, klony oraz śliwy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię