Autobusy o numerach 2 i 10 pojadą inaczej

0
1022

Uwaga, zmieni się rozkład jazdy dwóch autobusów wożących mieszkańców Poręby! Nowy rozkład jazdy obowiązywać zacznie prawdopodobnie już od maja na liniach o numerach 2 oraz 10. Sprawdźcie, co się zmieni.

Od dworca PKP w Zawierciu, przez Porębę do Siewierza. To trasa przejazdu autobusu o numerze 10. Od zawierciańskiego dworca do Poręby (i oczywiście z powrotem) wozi nas natomiast autobus o numerze 2. Obie linie – zgodnie z nową koncepcją Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu – przejdą reorganizację.

Kursów będzie tyle samo
Na czym polegać będą zmiany? W nowym rozkładzie wydłużyły się przerwy między połączeniami w godzinach popołudniowych. Z kolei w godzinach wieczornych autobusy kursować będą nieco częściej. Nie zmienia się natomiast liczba kursów. W porównaniu z obowiązującym rozkładem jazdy, połączeń jest dokładnie tyle samo. W sumie te dwie linie autobusowe zapewniają 24 połączenia z centrum Poręby w dni robocze i 13 w dni wolne.

Dodatkowy przystanek przy basenie
To jednak nie koniec rozwiązań, które niesie ze sobą nowy rozkład jazdy. Zgodnie z koncepcją, w okresie wakacyjnym autobusy zrobią dodatkowy przystanek przy basenie MOSiR-u, czyli ul. Zakładowej. Nie planuje się także cięć połączeń związanych z wakacjami i faktem, że wówczas z komunikacji autobusowej korzysta mniejsza liczba młodych ludzi.

Zgłoś swoją uwagę
Zmiany w rozkładach jazdy podyktowane są m.in. zmianami w zarządzie zawierciańskiej spółki komunikacyjnej. Pracownicy ZKM Zawiercie projektując nowy rozkład jazdy dołożyli wszelkich starań, aby był on jak najbardziej przyjazny dla mieszkańców Poręby. Co więcej, opracowanie nowego rozkładu jazdy poprzedzone było spotkaniami konsultacyjnymi.
Zanim zmiany ostatecznie wejdą jednak w życie, mieszkańcy Poręby mogą zgłaszać do nich uwagi. Osobiście – w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Porębie (pokój nr 5) lub pod numerem telefonu 32 67 71 203.
Nowy rozkład jazdy najprawdopodobniej wejdzie w życie już w maju tego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię