Antyterroryści znów na budynku FUM-u

0
472
Antyterroryści znów na budynku FUM-u

Na co dzień nikt z niego nie korzysta. Raz w roku oddawany jest jednak na potrzeby policyjne. W budynku dawnej Fabryki Urządzeń Mechanicznych w Porębie swoje ćwiczenia kilka dni temu odbyły grupy antyterrorystyczne.

Desant, a następnie ewakuacja z budynku przy użyciu tzw. „szybkiej liny”. Tak wyglądał scenariusz zeszłorocznych ćwiczeń antyterrorystów w naszym mieście. I w tym roku takie się u nas odbyły. Wyszkoleni policjanci po raz kolejny mogli skorzystać z budynku dawnej fabryki przy ul. Zakładowej.

Niecodzienne widoki
Huk nadlatującego helikoptera dało się słyszeć z dużej odległości. Nic dziwnego, wykorzystywany do ćwiczeń MI-8 to duży, profesjonalny sprzęt. Na doczepionej do helikoptera linie, mundurowi szóstkami oddalali się z „miejsca zagrożenia”.
– To właśnie manewr nazywany „szybką linią” – tłumaczyli funkcjonariusze.

Mają możliwość treningu w terenie
Ćwiczeniom z zaciekawieniem przyglądał się burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Przyznawał, że nie miał cienia wątpliwości, by oddać tereny pofabryczne na takie cele.
– Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w takich jednodniowych manewrach. To ważne, by funkcjonariusze mogli w terenie przećwiczyć swoje umiejętności, my z kolei możemy z pożytkiem wykorzystać teren, który na co dzień jest nieużytkowany – podkreślał burmistrz Spyra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię