A2M walczy o odzyskanie pieniędzy wspólnot

0
335
peniądze wspólnot

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Porębie w zeszłym roku ogłosiło upadłość. Teraz o pieniądze wspólnot walczy myszkowska spółka, która przejęła zarządzanie budynkami. Sprawę opisuje „Kurier Zawierciański”. Zapraszamy do lektury.

Ok. 550 tysięcy złotych. Taką kwotę, po ogłoszeniu upadłości przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Porębie, straciły zarządzane przez spółkę wspólnoty.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Zawierciu. O odzyskanie utraconych pieniędzy walczy natomiast firma A2M Nieruchomości z Myszkowa, która przejęła zarządzanie ośmioma wspólnotami mieszkaniowymi z terenu naszego miasta.

„Biorąc pod uwagę kwotę całkowitego zadłużenia spółki MPGKiM (ponad 3 miliony złotych), znikomą wartość posiadanego przez spółkę majątku, wpisy obciążające hipotekę nieruchomości należących do spółki należy się spodziewać, że wspólnoty mieszkaniowe nie mają dużych szans na odzyskanie swoich pieniędzy” – mówi „Kurierowi Zawierciańskiemu” Aleksander Ślęczka z firmy A2M Nieruchomości.

Przeczytajcie całość artykułu:
http://kurierzawiercianski.pl/artykul/chca-odzyskac-pol-miliona-zlotych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię