67 niebezpiecznych akcji. Strażacy podsumowali miniony rok

0
308

Swoje zdrowie, a nierzadko również życie narażają praktycznie przy każdym wyjeździe z remizy. W minionym roku takich wyjazdów było aż 67. Ochotnicy z OSP Poręba podsumowali 2018 rok podczas tradycyjnego spotkania noworocznego.

Jedne mniej, inne dużo bardziej niebezpieczne. Wyjazdy na akcje strażackie niemal zawsze wiążą się z niebezpieczeństwem i elementami ryzyka. – Tym bardziej doceniamy ich pracę i zaangażowanie – tymi słowy o strażakach z OSP Poręba nieraz mówił burmistrz naszego miasta Ryszard Spyra, jeden z gości uroczystego spotkania noworocznego, które 28 grudnia zorganizowano w remizie.

Niemal 70 akcji ratowniczo-gaśniczych
Spotkanie otworzył prezes zarządu OSP w Porębie Marcin Darocha, który przywitał przybyłych gości i zaprezentował pokaz multimedialny z osiągnięć strażaków w 2018 roku. Jak podsumowano; ochotnicy z Poręby dotychczas uczestniczyli w 67 akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Statuetki za pomoc strażakom
W spotkaniu udział wzięli również m.in. komendant powiatowy PSP w Zawierciu bryg. Artur Łągiewka i komendant zarządu miejskiego ZOSP w Porębie Zbigniew August. Podczas spotkania noworocznego nie zabrakło również słów uznania dla tych, którzy pomagali strażakom, m.in. w remoncie ich siedziby. Okolicznościowe statuetki za wspomaganie ochotników dostali burmistrz Spyra i brygadier Artur Łągiewka.
Podczas spotkania uczestnicy złożyli sobie życzenia i wspólnie usiedli do stołu, by podsumować mijający rok w rodzinnej atmosferze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię