18 par z Poręby świętowało swoje Złote Gody

0
530

Miłość, wierność i uczciwość małżeńską przysięgały sobie 50 lat temu. Dziś świętują. I słusznie, bo wytrwać we dwójkę w zgodzie i szacunku wcale nie jest łatwo. 18 par z Poręby obchodziło swoje Złote Gody.

– Dziękujemy Wam, że przez dziesiątki lat byliście współgospodarzami naszego miasta i wrzuciliście ten symboliczny kamyk, który przyczynił się do rozwoju naszej gminy. Kosztowało Was to wiele trudu i wyrzeczeń – zaznaczał obecny na uroczystości burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Dodawał, że pary świętujące swoje Złote Gody są doskonałym przykładem dla swoich dzieci i wnucząt. – Pokazaliście, że można wspólnie przeżyć, w szczęściu i zrozumieniu 50 lat. To wzór dla wszystkich, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim, zakładając rodzinę – podkreślał włodarz naszej gminy.

Medale od prezydenta Dudy
Uroczystości Złotych Godów odbyły się 19 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie. Poza burmistrzem Spyrą zjawił się na nich również przewodniczący porębskiej Rady Miasta Marcin Kucia oraz kierownictwo Urzędu Stanu Cywilnego – kierownik Halina Firek i jej zastępca Zbigniew Sałaciński. Dostojni jubilaci zostali obdarowani medalami od prezydenta RP.

Świętowało aż osiemnaście par
„Za długoletnie pożycie małżeńskie” odznaczenia odebrali: Tadeusz i Jadwiga Faryś, Henryk i Jadwiga Hadrych, Stanisław i Elżbieta Klich, Bonifacy i Danuta Kochanowscy, Konieczniak Stanisław i Wanda Konieczniak, Henryk i Anna Kubicz, Jerzy i Halina Lipa, Mieczysław i Jadwiga Machura, Piotr i Anna Makowscy, Ryszard i Elżbieta Matera, Jan i Zofia Mazur, Zygmunt i Eleonora Misina, Lucjan i Teresa Nowak, Tadeusz i Jadwiga Pantak, Czesław i Julianna Piwek, Andrzej i Krystyna Rauk, Zdzisław i Zofia Siewierscy, Stanisław i Krystyna Staszek, Zdzisław i Grażyna Turek oraz Włodzimierz i Zofia Woźniak.
Przy tradycyjnej lampce szampana, ciągle młodzi duchem, jubilaci z uśmiechem wspominali, koleje swego życia. Uroczystość uświetniły występy zespołów wokalnych „Retro” i „Złota Jesień Bis” które przygotowały specjalnie na tę okazję część artystyczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię