150 porębian świętowało tegoroczny Dzień Seniora 

0
557

We wspólnym gronie, w miłej atmosferze i w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie. Tak obchodzono tegoroczny Dzień Seniora. Nie zabrakło miłych słów i wspomnień, a także  muzycznych prezentów. Sprawdźcie zresztą sami. 

Czwartkowe popołudnie 21 listopada, sala gimnastyczna porębskiej SP nr 1. To tu w tym roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora, którą rokrocznie organizuje Stowarzyszenie Emerytów Rencistów i Inwalidów „Nestor” w Porębie.

Wraz z kolorowymi, jesiennymi liśćmi spadł na przybyłych seniorów deszcz serdecznych życzeń, płynących z głębi serca od burmistrza naszego miasta Ryszarda Spyry. Do życzeń dołączyli się również między innymi: przewodnicząca Rady Powiatu Zawierciańskiego Małgorzata Benc, przewodnicząca Rady Miasta Poręba Elżbieta Kołodziej, a także Robert Bijak – przewodniczący niedawno powołanej w Porębie Rady Seniorów.

80-te urodziny

Przy stolikach z poczęstunkiem nie milkły rozmowy i wspomnienia. Chętni mogli również pokazać swoje umiejętności na parkiecie, zwłaszcza, że o muzyczną oprawę imprezy postarał się Maciej Machura grając piękne, nastrojowe piosenki, przywołując wspomnienia z lat młodości. Miłym akcentem popołudnia było wręczenie pamiątkowego dyplomu i czerwonych róż Euzebiuszowi Fince, który ukończył 80 rok życia.

Podczas zabawy nie zapomniano jednak o tych, którzy odeszli. Minutą ciszy uczczono ich pamięć.

Muzyczne niespodzianki

O prezenty dla seniorów – w postaci muzycznych występów – zadbali m.in. uczniowie SP nr 1 im. Wojska Polskiego. Wiele braw za swoje popisy zebrali również członkowie zespołu „Retro”, KGW „Niwczanki” oraz „Złota Jesień Bis”. – Corocznie organizujemy wiele takich, jak dzisiaj spotkań – podsumowywała Halina Lipa, przewodnicząca Stowarzyszenia Emerytów Rencistów i Inwalidów „Nestor” w Porębie. – Czujemy się jak jedna rodzina. Dzięki takim spotkaniom nie ma czasu na nudę i rozmyślania nad samotnością W tym roku w połowie grudnia odbędzie się jeszcze spotkanie wigilijno-opłatkowe w Sali Bankietowej „Na Skarpie” – zapowiadała pani Halina. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię