150 osób na Orliku. Zobaczcie, co się tu działo!

0
327

Najpierw turniej gry w badmintona, później turniej 24 rzutów do kosza, wreszcie turniej piłki siatkowej oraz mecz piłki nożnej – jako wisienka na torcie. W ten wyjątkowo sportowy sposób 2 czerwca na porębskim Orliku obchodzono tegoroczny Dzień Dziecka.

Zabawa zaczęło się o 10:30 i trwała aż do wieczora. Świętowano w duchu mądrej, sportowej rywalizacji i z wielkimi emocjami. 2 czerwca porębski Orlik stał się areną zmagań w kilku dziecięcych turniejach. Rozpoczął je turniej gry w badmintona, którego najlepszą zawodniczką okazała się Emilia Mucha. Drugie miejsce zajął Adam Wnuk, trzeci na podium stanął Kacper Mucha.

Niczym młody Jordan
Ten ostatni zawodnik udowodnił zresztą że jak się chce, to najwyższe miejsce też może być osiągalne. W innej dziedzinie jednak, bo Kacper zwyciężył w drugim rozgrywanym tego dnia turnieju – 24 rzutów do kosza. W kategorii juniorzy pierwsze miejsce zajął Mateusz Wilk.

Najlepszy na piasku
Trzeci w kolejności, na terenie Orlika, odbył się turniej piłki siatkowej. Uczestniczyły w nim cztery drużyny. Miejsca od najwyższego odpowiednio zajęły: FC DZIKI Poręba, FC SEK Poręba, MPWiK Poręba oraz KUCE SIATKI Poręba. Najlepszym zawodnikiem turnieju okrzyknięto Miłosza Kotelę, dla którego została ufundowana nagroda specjalna przez Prezesa MPWiK Poręba.

Footballowe emocje
To jednak nie koniec sportowego Dnia Dziecka w Porębie. O godzinie 18.30 mecz piłki nożnej rozegrały tu nieco starsze drużyny: ORŁY ORLIKA i OLD BOYS ORLIK. Ten ostatni zespół zasłużenie zyskał miano zwycięzcy. Najlepszym zawodnikiem meczu został Damian Kuczera, dla którego została ufundowana nagroda specjalna przez Animatora Zajęć Sportowych.

Puchar ufundowany przez burmistrza Poręby Ryszarda Spyrę wręczyła skarbnik miasta Joanna Mucha. – Dziękujemy wszystkim sponsorom Dnia Dziecka na Orliku – zaznaczali organizatorzy sportowej zabawy. Warto podkreślić także, że w trakcie Dnia Dziecka na kompleksie sportowym były przeprowadzane także gry, animacje i zabawy sportowe. Wszyscy uczestnicy Dnia Dziecka otrzymali upominki (koszulki oraz piłki). Orlik w tym dniu odwiedziło 150 osób.