15 porębskich par obchodziło swoje Złote Gody

0
656

Miłość, wierność i uczciwość małżeńską przysięgali sobie 50 lat temu. Dziś świętują. I mają ku temu powody. Piętnaście par z naszego miasta uroczyście obchodziło swoje Złote Gody. 

Były gratulacje, kwiaty i serdeczne życzenia. 20 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji Złotych Godów. – Wspólnie pokonujecie trudy dnia codziennego. Dzięki miłości, wzajemnemu szacunkowi i zrozumieniu – gratulował świętującym burmistrz Poręby Ryszard Spyra. 

Jubilaci otrzymali medale przyznane przez prezydenta RP. Wręczyli je przewodnicząca Rady Miasta Poręba Elżbieta Kołodziej, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Halina Firek oraz zastępca kierownika USC Zbigniew Sałaciński.

Odznaczenia „Za długoletnie pożycie małżeńskie” odebrali: Wiesława i Marian Bernat, Maria Bogusław Bielawscy, Wanda i Stanisław Boczkala, Daniela i Aleksy Chordyn, Krystyna i Wacław Hagno, Barbara i Piotr Kuraś, Teresa i Jan Lubowicki, Danuta i Stanisław Merta, Halina i Wiesław Milewscy, Alicja i Tadeusz Sobierajscy, Anna i Jerzy Spyra, Anna i Ryszard Stanek, Urszula i Andrzej Szczech, Edyta i Jan Radzymińscy, Teresa i Aleksander Wilk oraz Anna i Leszek Wojdas. 

Przy tradycyjnej lampce szampana, ciągle młodzi duchem, jubilaci z uśmiechem wspominali koleje swego życia. Wszyscy zgodnie twierdzili, że żyć w związku małżeńskim to nie znaczy iść drogą usłaną różami, zbierać laury i oklaski. – Żyć wspólnie z drugą osobą to znaczy przetrwać wszystkie burze – przyznawali.

Świętowanie muzycznie umiliły jubilatom dwa porębskie zespoły: „Retro” i „Złota Jesień Bis”. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię